fbpx

Langų valymo roboto HESTER M2-PRO apžvalga

Sveiki, mano vardas Nijolė Tumienė ir tikiu, kad švari ir tvarkinga aplinka yra kelias į laimę. Paskutinius kelerius metus praleidau ieškodama geriausių būdų, kaip efektyviau prižiūrėti namus. Dabar noriu pasidalinti savo žiniomis ir patarimais su jumis, kad ir jūsų namai spindėtų švara!

LANGŲ VALYMO ROBOTO APŽVALGA

Pasiteisinus vejos ir grindų valymo robotams, nusprendžiau išbandyti ir langų valymui skirtą robotą. Prisiskaičiau begalę atsiliepimų, todėl rinkausi labai atsargiai – pasigilinau ar mano langams robotas tiks, taip pat ar apskritai robotai pritaikyti reguliariai priežiūrai.

Atsiliepimai apie langų valymo robotus internete

„Didelius langus turime namuose, tai langų valymo robotas man tikras išsigelbėjimas.”
“Iš pradžių atrodė, kad valo prastai, bet po kelių kartų perpratau kaip naudoti ir dabar nepakeičiamas draugas”
“Tik laidinis. Galvojau, kad geriau belaidis, bet neišvaliau visų langų vienu pakrovimu. Pasikeitėm, dabar vienu kartu išsivalom visus namus”
“Gyvenam nuosavam name, netoli gyvena ir giminės. Labai pasiteisino, nes galim dalintis ir net savotiška pramoga gavosi”
„Langų valymas man nemėgstamiausias darbas, tai robotukas tikrai padeda. Kol jis valo, galiu nudirbti kitus darbus namuose. Bet taip, priežiūros jam irgi reikia.”
„Būtina vandens purškimo funkcija. Bandėme robotą be purškimo, nepasiteisino.”
„Turiu. Nemėgstančiai valyti langus pasiteisino labai.”
„Nusipirkau ir aš langų robotą, bet teko užsisakyti papildomų šluosčių, nes valant reikia jas atnaujinti.”
„Robotas puikiai nuvalė dulkes, bet nenuvalė įsisenėjusio purvo.”

Sutikim – langų valymas nėra pats mylimiausias darbas. Jau nekalbant kiek laiko ir energijos tai kainuoja, valyti aukščiau esančius langus dar ir nepatogu bei nesaugu.
 
Mūsų šeima gyvena dviejų aukštų name, tačiau man, švaros maniakei, tvarkytis – vienas malonumas. Darbą palengvina grindų robotas, taip pat turime įsigiję ir robotą – šluotą. Pagrindinis galvos skausmas ligi šiol buvo langai, dėl šios priežasties ir ėmiausi ieškoti sprendimo.
 

Pirmame aukšte turime panoraminius, didelius langus su terasą į lauką, ir standartinius langus antrame aukšte. Gyvename Klaipėdoje, netoli laivų krovimo terminalo, todėl norint nepriekaištingai švarių langų, tenka juos valyti kiek dažniau, o rankomis tai daryti kas kelis savaitgalius labai vargina ir atima per daug laiko… Be to, didelė dalis kaimynų aplink šildosi namus kietu kuru, o tai langų švarai tikrai ne į gerą. 

Mano namų langai pirmame aukšte

NELAIMINGAS ATSITIKIMAS

Kiekvieną pavasarį ir rudenį, atėjus laikui daryti generalinį langų valymą, bandydavau juos nuvalyti pati. Prisimenu vieną nemalonų incidentą, kai pasilipusi ant kopetėlių bandžiau išvalyti savo terasos langus. Bandydama išvalyti aukščiau esančius langų kraštus paslydau, netekau pusiausvyros ir nukritau nuo kopėčių… Gerai, kad vyras buvo namuose, padėjo man atsikelti ir pfu pfu nieko baisaus nenutiko, tačiau baimės apturėjau labai daug. 

Tuomet ir pradėjau ieškoti sprendimų ir sukti galvą, kaip išvalyti langus saugiai ir, kad ant kopėčių daugiau lipti nebereikėtų. Svarsčiau galimybę samdyti profesionalią langų valymo įmonę, tačiau sužinojau, kad tai yra gana brangi paslauga. Vienas valymas kainuoja virš 200 eurų. Ir čia tik už vieną kartą, o per metus valyti langus gali reikėti na mažiausiai keturis kartus.

Langų valymo robotas HESTER M2-PRO

Buvau skeptiška...

Nors iš pradžių buvau skeptiška bei netikėjau, kad langų valymo robotas galėtų išvalyti taip gerai, kaip ir aš pati, bet puikiai pasiteisinęs grindų robotas paskatino surizikuoti ir pabandyti įsitraukti į rutiną ir langų robotą.

Mano pirmuoju bandymu tapo HESTER M2-PRO langų valymo robotas. Kaip jį išsirinkau?

Į ką atsižvelgiau rinkdamasi langų valymo robotą

Rekomendacijos: pirmiausia, atsižvelgiau į kaimynės rekomendaciją, kuri buvo labai patenkinta šiuo robotu ir dalijosi tik teigiamais atsiliepimais.  Jos langai tikrai visada švarūs – ar galėtų būti geresnė rekomendacija?

Informacija internete: pati peržiūrėjau informaciją internete. Atidžiai perskaičiau informaciją jų internetinėje svetainėje bei atsiliepimus. Taip pat mačiau ne vieną gerą atsiliepimą socialiniuose tinkluose, kurie tik darsyk patvirtino daikto kokybę.

Kaina: žinoma, svarbu atsižvelgti ir į kainą. Šis malonumas nėra pigus, bet suprantu, kad į kokybišką įrenginį, kuris tarnaus ilgai ir atliks savo darbą reikia investuoti. Pigiausių robotų net nežiūrėjau, nes norisi nusipirkti daiktą, kuris tarnaus ilgai ir kokybiškai. Gerų dalykų už ačiū juk nebūna. 

Triukšmas: ramybė namuose man labai svarbu, todėl norėjosi įrenginio, kuris nesukeltų visų namų ant kojų. Prieš renkantis apžiūrėjau langų robotų decibelus, ką gamintojas sako apie įrenginio garsą.

Saugumas: čia turbūt vienas svarbiausių punktų renkantis langų valymo robotą. Robotas, kad ir koks jis išmanus bebūtų – nėra žmogus, todėl jam reikia papildomų saugumo patvirtinimų. Atsižvelgiau į tai kaip robotas reaguoja dingus elektrai, kaip prisitvirtina prie lango.

Veikimas: iš komentarų internete pastebėjau, kad daugelis sako, kad robotai neišvalo taip tobulai kaip žmogaus ranka, todėl prieš naudojant stengiausi nenusistatyti labai aukštų standartų ir priimti tai kaip normalų dalyką, kad žmogaus robotas neatstos, tačiau gali labai pagelbėti.

Po ilgų paieškų ir lyginimų, atsižvelgdama į rekomendacijas, vartotojų atsiliepimus ir kainos bei kokybės santykį – išsirinkau HESTER M2-PRO. Na, o dabar pasidalinsiu kaip gi man sekėsi jį prisijaukinti, su kokiais iššūkiais susidūriau ir kaip ten iš tikrųjų yra – valo jis geriau už mane pačią ar ne?

LANGŲ VALYMO ROBOTAS HESTER M2-PRO

Užsisakiau langų valymo robotą internetu per internetinę svetainę www.premiumnamai.lt. Mano užsakymas atkeliavo labai greitai, vos per porą dienų. Premium namai Lietuvoje įkurta įmonė, tad žinojau, kad roboto nesiuntė iš Lenkijos ar kito sandėlio, taip pat ramu, jog reikalui esant galėsiu greitai gauti aptarnavimą. Perkant galiojo akcija ir robotą man pristatė nemokamai bei dovanų gavau vokiško langų valiklio Forsch.

Roboto pakuotė

Tik gavusi savo robotą, tuoj pat viską išpakavau ir nufotografavau prieš naudojimą. Be to, mane visada žavi produktų pakuotės, manau tai labai svarbi kiekvieno produkto dalis. HESTER dėžė informatyvi, surašyta visa reikalinga informacija, modernaus dizaino bei tvirtai supakuota, kad visi daiktai atkeliautų saugiai iki pat namų.

Rinkinyje rasite:

– Langų valymo robotas HESTER M2-PRO
– 4 vnt. mikropluošto šluosčių (5 šluostes užsisakiau papildomai, perkant kartu su robotu buvo taikoma nuolaida)
– Valdymo pultelis
– Maitinimo laidas (adapteris)
– Saugumo virvė
– Buteliukas skysčiui
– Instrukcija

Langų valymo roboto HESTER M2-PRO pakuotės turinys

Kaip naudoti langų valymo robotą?

Prieš pradedama naudoti langų valymo robotą, pirmiausia peržiūrėjau instrukcinį video, kad padaryti viską tinkamai jau iš pirmo karto. Apačioje trumpai aprašiau video esančią informaciją.

Sutrumpinu video informaciją

  1. Įpilame langų skysčio į vandens talpą.
  2. Užkabiname karabiną šalia lango ir patikriname, kad jis būtų saugiai užkabintas.
  3. Šluostę švelniai sudrėkiname šluostę langų skysčiu (kuo geresnį langų skystį naudosime tuo rezultatai bus geresni).
  4. Paruoštą naudojimui šluostę užklijuojame ant roboto nugaros.
  5. Prijungiame laidą prie roboto ir jį tvirtai užsukame.
  6. Įkišame laidą į elektros lizdą.
  7. Paėmus robotą už rankos, pridedame prie lango ir palaikome mygtuką, kol robotas prisitvirtins.
  8. Įdedame baterijas į pultelį. Pasirenkame norimą valymo režimą (horizontaliai Z, vertikaliai N arba horizontaliai-vertikaliai Z+N.
  9. Efektyvesniam valymui – pasirenkame automatinį purškimą AU.
  10. Lango išblizginimui naudojame sausą šluostę.

Peržiūrėjus visą reikiamą informaciją, padariau viską žingsnis po žingsnio, pripildžiau talpą Frosch langų skysčių (jį gavau dovanų), papurškiau šluostę ir nusprendžiau pradėti valymą nuo savo terasos langų. Jie jau senokai buvo nevalyti, matėsi pirštų antspaudai, lietaus dėmės ir įvairios dulkės, todėl pamaniau, kad bus pats tas išsibandyti.

Uždėjau robotuką ant lango, įspaudžiau mygtuką ir tuoj pat pasigirdo stiprus siurbimo garsas, kuris prilipino robotą prie lango. Siurbimo galia pasirodė tikrai stipri, pamaniau, kad net ir labai stengiantis jį nuplėšti robotas neatliptų. 

Be to, robotas turi integruotą UPS bateriją, todėl net ir dingus elektrai robotas nenukris. Ji išlaiko robotą ant stiklo dar 25 min.

Valymo rezultatai

Pasirinkau Z+N horizontalų-vertikalų valymą ir stebėjau kaip jis važinėja po langą. Į viršų į apačią, į vieną šoną, į kitą. Keli dalykai, kuriuos pastebėjau valymo metu:

Robotui reikia šiek tiek priežiūros

Ypač valant labai nešvarius langus. Šluostė surenka visus nešvarumus, todėl norint langą išvalyti labai švariai, robotą teks nuimti nuo lango ir šluostę pakeisti nauja. Tai gali tekti daryti ir kelis kartus, priklausomai nuo lango purvinumo. Jeigu šluostės nepakeisite - robotas važinės po langą su purvina šluoste ir jį dar labiau išteps. 

Papildomos šluostės

Džiaugiuosi, kad užsisakiau papildomų šluosčių - pravertė, kai reikėjo purvinas šluostes pakeisti švariomis. Be to, jas galima plauti skalbimo mašinoje, tai tas pačias šluostes naudosiu ilgai.

Garsas

Jis nėra toks garsus kaip skalbimo mašinos ar siurblio, bet girdimas. Gamintojas rašo, kad robotas veikia 60 decibelų garsu. Manęs visai neerzino, kadangi manau normalu robotui veikti su garsu, jis juk turi išsilaikyti ant lango ir stipriai prisispausti su siurbimu.

HESTER M2-PRO langų valymo robotas ant lango

HESTER M2-PRO langų valymo robotas ant lango

Valdymas pulteliu man asmeniškai daug patogesnis negu programėle

Turiu robotą siurblį valdomą telefono programėle, jį kartais reikia “nuvairuoti” į konkrečią vietą ar paleisti savarankiškai tvarkytis, kai nesu namuose, tai programėlė tikrai praverčia. Langų robotui reikia daugiau priežiūros, uždėti šluostes, uždėti ant lango, paleisti, svarbu būti netoliese roboto valant paviršių, todėl programėlė - nereikalinga. Be to, roboto šluostę reikia sudrėkinti, ją pakeisti nauja, todėl būtų sudėtinga šlapiomis rankomis tapšnoti telefono ekraną.

Per rėmą perlipti negali

Langų valymo robotas per lango rėmą perlipti negali. Jį reikia perkelti pačiam. Lango rėmų jis taip pat nenuvalys.

Vandens purškimo funkcija

Vandens purškimo funkcija labai palengvina darbą! Robotas automatiškai pats purškia skystį, ir taip lengviau nuvalomi visi nešvarumai, pirštų antspaudai ir kitos dėmės. Be purškimo sistemos roboto net nerekomenduočiau svarstyti.

Kampų išvalymas

Kampų išvalymas tikrai geresnis negu maniau. HESTER M2-PRO gražiai apvažiuoja visą lango plotą, visus kraštus ir nors lieka kelių milimetrų nenuvalytas kraštelis, jo beveik nesimato.

Po valymo

Po valymo rekomenduoju, dar kartą paleisti robotą su sausa šluoste, kad nublizginti langą ir nepalikti valymo ruožų.

Tinka ir kitiems paviršiams

Bandžiau valyti ne tik langus, bet ir dušo plyteles, nuvalė švariai. Tikrai daug lengviau robotą pajungti darbuotis, nei atsiklaupus valyti pačiai.

Pradžioje šiek tiek užtrukau kol susipažinau su roboto valdymu, reikėjo peržiūrėti video instrukciją, papurkšti šluostę ir t.t.

Iki tol buvau įpratusi valyti langus pati, su valymo šluoste ir purškikliu, tad pereiti prie valymo robotu buvo neįprasta.

Po valymo su langų valymo robotu

Tačiau, nepaisant laiko, kurį turėjau skirti pradžioje, ilgainiui langų valymo robotas tikrai pasiteisino. Ypač turint didelius namus su daugybe langų, HESTER M2-PRO tapo neįkainojama pagalba namuose. Jis ne tik sutaupo laiko, bet ir energijos, kurios reikėdavo tikrai nemažai, kad išvalyti visus namų langus. Na ir ką dar bekalbėti apie saugumą, kai turėdavau pati pasilipti ant kopėčių.

Na, o labiausiai vertinu tai, kad kol robotas valo langus, aš galiu užsiimti kitais namų ruošos darbais. Tai bendrai susitvarkau namus dar greičiau. Taigi, nepaisant pradinių iššūkių, HESTER M2-PRO langų valymo robotas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori išvengti varginančio langų valymo proceso.

TAI AR ROBOTAS ATSTOJA VALYMĄ RANKA?

Langų valymo robotą naudojau jau kelis kartus ir galiu pasakyti, kad nors jis ir negali visiškai atstoti valymo ranka, bet yra tikrai vertingas pagalbininkas. Ypač turint didelius namus su daug langų, langus sunkiai pasiekiamose vietose arba labai nemėgstant šio sudėtingo darbo atlikti patiems. Ir siūlau renkantis robotą nesiremti blogais atsiliepimais internete, nes manau, kad dauguma jų iš žmonių, kurie tiksliai nesuprato kaip naudoti roboto. Jeigu viską naudoji pagal instrukcijas, robotas veikia puikiai!

Kodėl siūlau išbandyti robotą ir jums?

Trumpai apžvelgsiu ką aprašiau šioje apžvalgoje tiems, kurie neturi laiko perskaityti viso teksto. Tikiuosi pagelbės!

Pasiruošimas naudojimui: pradžioje gali tekti šiek tiek laiko skirti roboto paruošimui, instrukcijų peržiūrai, šluosčių paruošimui ir veikimo supratimui. Bet jį perprasti lengva ir po to naudoti robotą tampa labai paprasta, net ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Kraštų ir kampų valymas: kai kurie robotai nėra labai patikimi valant kampus ar kraštus, tai dažniau pasitaiko apvalios formos robotams. HESTER M2-PRO langų robotas gali prieiti prie lango šonų ir nuvalyti kraštus.

Valymo efektyvumas: mano išsirinktas langų valymo robotas nustebino savo rezultatais, manau tam daug įtakos turėjo vandens purškimo sistema bei kokybiškos šluostės. Robotas purškia vandenį, o šluostė nuvalo visus nešvarumus. Langai blizgėjo, kaip nauji! Tiesa, svarbu nepamiršti, kad šluostes privaloma keisti, kai jos išsipurvina, ypač valant purvinesnius langus.

Saugumas: robotas man padeda išvengti nesaugių situacijų lipant pačiai ant kopėčių ir valant langus, kuriuos sunku pasiekti. Jis tvirtai prilimpa prie paviršiaus ir juda per langą pats. O norint nuimti robotą, galima pulteliu pasirinkti ir atvežti jį arčiau savęs.

Valdymas: šis langų valymo robotas valdomas pulteliu, kuris mano nuomone yra daug paprastesnis, negu valymas programėle. Nereikia nieko įsidiegti ir aiškintis kaip ką naudoti. Vos keli mygtukai ir robotas jau darbuojasi.

Įvairių paviršių valymas: bandžiau valyti ne tik langus, bet ir pabandyti robotą vonios plytelėms. Man taip pat pasiteisino, išvalė viską gerai, nepaliko ruožų.

ŠVARŪS NAMAI - LAIMINGI NAMAI

Ačiū, kad skyrėte laiko ir perskaitėte mano apžvalgą. Langų valymo robotas tapo nepakeičiamu pagalbininku, džiaugiuosi, kad išbandžiau ir nepabijojau įsileisti į savo namus daugiau technologijų. Jeigu norite išbandyti ir jūs, pridedu nuorodą.

Langų valymo robotą įsigyti galima čia:

www.premiumnamai.lt internetinėje svetainėje

Scroll to Top
Scroll to Top